در آستانه انتخابات، آب به آسیاب احمدی نژاد نریزید!

راستی هیچ فکر کرده‌اید که چرا آقای احمدی‌نژاد این روز‌ها با انجام کارهای عجیب و غریب و زدن حرفهای جدید و بعضا نامفهوم و غیر عادی، عده‌ای را عصبانی و خشمگین و وادار به واکنش می‌کند؟!
به این نکته توجه کرده‌اید که چرا چنین رفتاری بیشتر در نزدیکی‌های انتخابات از او سر می‌زند؟!
سال ۸۴ را یادتان هست که چگونه فضای تقابل و رویارویی با آقای هاشمی را راه انداخت و از این راه به جلب آرای مردم پرداخت؟!
همچنین سال ۸۸ را که چگونه آقایان هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری و سه کاندیدای دیگر را در مقابل خویش ترسیم نمود و خود را در جایگاه «تنها» و «مظلوم» نشاند و بدینوسیله نظر توده‌های مردم را متوجه خود کرد؟!
و در این ایام، چگونه‌‌‌‌ همان بازی را، با‌‌‌‌ همان شیوه گذشته، باز هم برای جلب آرا، با تحریک و هماورد خوانیِ افراد آغاز کرده است؟!
آری، او در هر دوره از انتخابات، به این شیوه عمل کرده و هر بار به هدف خود رسیده است و در این دوره نیز بنا دارد یک «دو قطبیِ» بزرگ‌تر و گسترده‌تر از قبل؛ یعنی یک طرف «احمدی‌نژاد» و یک طرف «همه مسئولان نظام» ایجاد کند و با مظلوم نمایی، مردم را به سمت کاندیدای دلخواه و مورد نظر خویش سوق دهد.
اکنون وقت آن است که با تصمیمی سنجیده و هوشمندانه،  این حربه را از او بگیریم و اثر این ترفند قدیمی را از کار بیندازیم.

اما چگونه؟
به ذهن قاصر نگارنده، بطور حتم و یقین اگر شخصیت‌ها و بزرگان کشور، ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه و... در برابر رفتار‌ها و سخنان نامناسب رییس جمهور واکنش نشان ندهند و در صدد پاسخگویی بر نیایند، صدا وسیما و مطبوعات و سایت‌ها آن را انعکاس ندهند و دستگاه‌ها و نهادهای مسئول، مصمم به اجرا و اِعمال قانون شوند، این حربه و ترفند در این دوره کارآیی خود را از دست خواهد داد.
به امید روزی که به فرموده مقام معظم رهبری: «افرادی کاندیدا شوند که دارای حد و اندازه‌های لازم برای ریاست جمهوری باشند» و مردم از میان چنین کاندیداهایی، بهترین و بر‌ترین را انتخاب کنند و او وضعیت نابسامان کنونی را سامان دهد، ان شاء الله!

 

/ 0 نظر / 20 بازدید