با آمدن احمدی نژاد، در بر پاشنه درست چرخید!

گر چه متـن حاضـر در اوایل دولـت نهـم و حدود بیـش از پنـج سـال قبل (۱۰/ ۴/ ۱۳۸۶) تهیه و با نـام مستعـار «ع- وارسته» در یکی از روزنامه های سراسری منتشر شد، اما باز نشر آن، به ویژه در این زمان، خالی از لطف نیست، ضمن اینکه بنا دارم مطالب پراکنده ام در روزنامه ها و سایتها را در وبلاگم ذخیره کنم:

آیت الله جنتی، خطیب موقت نماز جمعه تهران، که در ضمن خطبه اش اشاره ای نیز  به سالگرد پیروزی آقای احمدی ‌نژاد در انتخابات سوم تیر سال ۱۳۸۴ داشت، این روز را از مسائل تاریخی عجیب و قریب انقلاب شمرد و دلیل پیروزی رییس جمهور را اشک ها، نذر و نیازها و توسل به خدا و کمک خداوند به دل‌های پاک بچه ‌های حزب اللهی و خط امامی دانست. وی سپس اظهار داشت: «در سوم تیر خدا نخواست که در بر پاشنه غلط بچرخد و انقلاب ۵۷ از بین برود.»

خطیب موقت جمعه تهران گفت: «خیلی ‌ها فکر می‌کردند انقلاب مرده، اما خدا نخواست در روی آن پاشنه غلط بچرخد و بر خلاف انتظار، همه دیدند، که همین مردم، یک نفر از خودشان را پیدا کردند، نذر کردند، نیاز کردند و توسل پیدا کردند و خدا خیلی کمک کرد.»

دبیر شورای نگهبان که می کوشید چنین القا کند که به قدرت رسیدن آقای احمدی از الطاف خدا بوده، گفت: «کسی از دوستان می‌گفت، خواستم بروم رأی بدهم و سوار یک تاکسی شدم، راننده سئوال کرد به کی رأی می‌دهی؟ گفتم شما به کی رأی می‌دهی؟ او گفت دیشب مادرم که سالهاست فوت کرده به خوابم آمد و گفت برو به احمدی‌نژاد رأی بده!! این مسائل، این‌ها یکی و دوتا نیست، دل‌های پاک بچه‌های حزب اللهی و خط امامی کمک کرد و یک مرتبه دیدند با وجودی که جریانات سیاسی حمایت نمی‌کردند، ولی متن مردم، کسی را انتخاب کرد و مردم سالاری هم یعنی همین!»

به دنبال شنیدن این بخش از خطبه های آیت الله جنتی، چند پرسش در ذهنم خطور کرد که آنها بدینصورت طرح کردم:

*  ۱. حضرت آیت الله جنتی! از مفهوم بیانات حضرت عالی در خطبه‌های جمعه، چنین برداشت می‌شود که: اگر روزی انتخابات دیگری پیش آید و نظر مردم غیر از خواستۀ شما باشد و نام شخص غیر مورد نظر شما از صندوق بیرون آید، دیگر انقلاب، انقلاب ۵۷ نبوده و مرده است؟!

۲. آیا تنها با حضور آقای احمدی‌نژاد در مسند ریاست جمهوری، در بر پاشنه درست قرار دارد و با حضور هر کسی غیر از ایشان، این در بر پاشنۀ غلط می‌چرخد؟!

*  ۳.  اگر از میان کاندیداهای ریاست جمهوری، کسی غیر از آقای احمدی‌نژاد برگزیده می‌شد، به تعبیر حضرت عالی، انقلاب ۵۷ می‌مرد! در این صورت، شورای محترم نگهبان و خود شما چه پاسخی در پیشگاه خدا و ملت و شهدا داشتید؟! چون شما آن کاندیداها را تأیید کرده بودید؟!

۴. آیا می‌پذیرید که ساختن کراماتی از نوع رؤیا و خواب و دامن زدن به اینگونه  امور، کاری است ساده و از هر کسی بر می‌آید؟ بنابراین، احتمال نمی‌دهید که این نوع تبلیغ و ترویج از شخص یا اشخاص، باب شود و مورد سوء استفاده هر کس و ناکس قرار گیرد؟!

*  ۵ . وقتی حامیان رییس جمهور محترم، در حمایت از وی، به چنین مطالبی متوسل می‌شوند و برای حمایت از دولتش، با نیش و کنایه به تخریب برخی از یاران حضرت امام می‌پردازند و گذشتۀ درخشان نظام را زیر سوال می‌برند و... در اذهان چنین تداعی می‌شود که لابد در عملکرد‌ها و برنامه‌ها و کارنامۀ دولت حرف حساب برای گفتن ندارند، چون اگر داشتند به بیان آن‌ها می‌پرداختند.

/ 0 نظر / 23 بازدید