احمدی‌ نژاد و حامیان مبالغه گو

با اندک جستجو در خبرگزاری ها و فضای مجازی و مرور در بایگانی های روزنامه ها و مطبوعات، با انبوهی از تعریف و تمجیدها از دولت نهم و دهم، به ویژه رییس آن، آقای دکتر احمدی نژاد مواجه می شویم. برخی از این تعریف ها و حمایت ها به حدی جدی و قاطع است که نشان می دهد گوینده آن، هرگز احتمال نمی داده که امروز ناگزیر از اینهمه چرخش شده، موضعش 180 درجه جا به جا شود:

از میان تعریف و تمجیدها، به عبارات جالبی بر می خوریم؛ مثلا در وصف ایشان گفته شد:

*  «وقتی ریاست جمهوری حکم ولی فقیه را دریافت کرد، اطاعت از او نیز چون اطاعت از خداست!»

*  «... برخی از خواص بی بصیرت به دوام، سابق بر این غیبگوییمی کردند که در آینده خواهید دید که این دولت جدید در برابر مقام ولایتخواهد ایستاد، ولی هرچه جلوتر رفتیم ولایتمداری دولت بهتر و بیشتر خود رانشان داد!»

*  «در سوم تیر، خدا نخواست که در بر پاشنه غلطبچرخد و انقلاب 57 از بین برود!»

*  «این مرد (احمدی نژاد) یک فرشته است!»

*  «از ناحیه امام زمان برایم پیغامی آمده که مکلف هستم از احمدی نژاد حمایت کنم.»

درست در چنین فضایی بود که متن زیر را (در تاریخ 15 مهر 1386) نوشتم و با نام مستعار «الف. وارسته» برای انتشار به یکی از سایتها فرستادم. در آن زمان تا حدی مورد توجه واقع شد و علاوه بر بعضی از سایتها، تعدادی از روزنامه ها هم (البته برخی بدون نام نویسنده) منتشر کردند، اکنون پس از پنج سال و نیم، هم برای بازخوانی و هم برای ذخیره و بایگانی در وبلاگ شخصی خود، به شما تقدیم می کنم:

*  *  *

آیا تعریف و تمجیدهای غلو آمیز از رییس جمهور، به نفع اوست؟! به ویژه اگر همراه با تخریب دیگران باشد؟! می‌دانیم که آقای دکتر احمدی‌نژاد، پیش از برگزیده شدن به منصب ریاست جمهوری، شهردار تهران و پیش‌تر استاندار اردبیل و پیش از آن، فرماندار شهرستان خوی بود.

اما آنگاه که بخت یارش می‌شود و گام در جایگاه ریاست جمهوری می‌گذارد. به یکباره تحوّلی عظیم رخ می‌دهد و از زبان حامیانش «معجزه هزاره سوم»، سقراط زمانه، الهام خداوند، بی‌نظیر و بالاخره پیامبر! خوانده می‌شود؛ البته اگر حضرت رسول (ص) خاتم پیامبران نبود!

آیا این تعریف و تمجید‌ها حدّ یقف و نقطه پایان دارد؟ یا همچنان اوج می‌گیرد تا...!

غرض از یادآوری این نکته به دوستداران ریاست محترم جمهوری، تلنگری است به ایشان که دست کم یکبار هم که شده، یکجا، مروری بر سخنان خود داشته باشند، شاید که در شیوه و سیره خود تجدید نظر کنند که این حتماً به نفع ریاست محترم جمهوری است:

* همسر سخنگوی دولت نهم می نویسد: آقای احمدی‌نژاد «معجزه هزاره سوم» است.

* مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در گزارشی سراسر تعریف و تمجید، آقای احمدی‌نژاد را «سقراط زمانه!» می‌نامد.

* خطیب موقت نماز جمعه تهران: این نامه [نامه آقای دکتر احمدی‌نژاد به بوش]، فوق‌العاده است و عقیده من این است که از الهامات خدا بود.

* خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ای دیگر (با اشاره به واقعه سوم تیر): «در سوم تیر خدا نخواست که «در بر پاشنه غلط بچرخد و انقلاب ۵۷ از بین برود!»

* خطیب موقت نماز جمعه تهران: آنچه ما باید همیشه و همه جا بگوییم و معمولاً تا حالا جرأت نمی‌کردیم و خودمان را می‌باختیم، وقتی می‌رفتیم در این مجالس و این جمعیت و وضعیت را می‌دیدیم، دیگر حتی حاضر نبودیم بسم‌الله بگوییم؛ چه برسد به اینکه نام حضرت مهدی (عج) را بیاوریم؛ اما آقای احمدی‌نژاد آنجا به دنیا فهماند که یک کسی خواهد آمد. باید از این مرد حقیقتا تقدیر کرد.

* مشاور ریاست جمهوری در امور حوزه و روحانیت: محبوبیت احمدی‌نژاد در نزد جهانیان بی‌نظیر است!

* مشاور ریاست جمهوری در امور حوزه و روحانیت در جای دیگر می‌گوید: در سفر شانگهای خانم‌های هندو آمدند و با دست مالیدن بر شیشه اتومبیل رئیس جمهور می‌خواستند خودشان را تبرک کنند!

* رییس دیوان محاسبات (وقت) و معاون اول کنونی رییس جمهور: «در سوریه، یکی از مسلمانان به من گفت: من معتقدم اگر بنا بود بعد از پیامبر، پیامبری بیاید، آن احمدی‌نژاد بود...»

* یک حامی افراطی دیگر در مطلبی با عنوان «آیت‌الله احمدی‌نژاد...!»، در سایت شخصی خود نوشت: «احمدی‌نژاد کسی است که چون صورت نورانی‌اش را در اثر کثرت خدمت به خلق خدایش ببینی، جز عشق به خدا نخواهی دید. او کسی است که حتی کینه‌توزان و منتقدانش بر خدایی‌بودنش دلالت می‌کنند. به راستی تاکنون چه کسی اینچنین مورد غضب دشمنان خدا قرار گرفته؟ چه کسی تاکنون این چنین ذکر خدا را با عمل برای او عجین کرده تا بزرگ‌ترین و موثر‌ترین درس که‌‌ همان درس عملی باشد را به دیگران بیاموزد؟ آیا او نشانة خدا نیست؟ آیا همردیف کسانی نیست که دلالت می‌کنند بر خدا و راهش و ولی‌اش...؟ آیا او آیت الله نیست؟».

البته این رشته سر دراز دارد که از‌‌ همان آغاز ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد با تشبیه مراسم تحلیف ایشان در مجلس شورای اسلامی، به واقعه غدیر خم آغاز شد و با موسای نبی خواندش ادامه یافت... و این سلسله همچنان برقرار است و آنچه آمد مشتی بود نمونه خروار!

در اینجا بد نیست به جمله‌ای از شهید رجایی اشاره کنیم،‌‌ همان کسی که حامیان رئیس جمهور علاقه وافری دارند احمدی‌نژاد را خلف صالح وی معرفی کنند؛ رجایی می‌گوید: انسان را دشمنانش تخریب نمی‌کنند، بلکه این، اطرافیانش هستند که می‌توانند او را خراب کنند.

به راستی آیا رئیس هتاک دانشگاه کلمبیا با آن بی‌حرمتی‌اش به احمدی‌نژاد لطمه زد یا اطرافیان رئیس جمهور با این مبالغه‌هایی که در میان مردم تبدیل به طنز شده‌اند؟

احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سخت کوشی است که باید اجازه داد نتیجه کار‌ها و برنامه‌هایش را مردم، خود به نظاره و قضاوت بنشینند نه اینکه گروهی - ولو به نیت خیر - با مداحی‌های خویش، چهره او را مخدوش کنند. یاد مرحوم شریعتی به خیر که می‌گفت: اگر می‌خواهی کسی را خراب کنی، از او به بد‌ترین شکل ممکن دفاع کن!

/ 0 نظر / 23 بازدید