مراد امام(ره) از «آخوند مزدور»، چه کسی است؟!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسماعیل کوثری، نماینده تهران در اواخر نطق میان دستور خود که در روز یک شنبه(۱۴ مهر ۱۳۹۲) ایراد کرد، با استفاده از ادبیات نامناسب همیشگی‌اش، از چاشنی حرمت شکنی بهره برد و به آیت الله هاشمی رفسنجانی تاخت.
وی در بخشی از نطق خود، مطالبی را به طور ناقص از حضرت امام خمینی(رحمه الله) نقل کرد که ایشان فرمودند:
«باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروری را خلاف اسلام می‌داند گفت تاسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند خلاف حج است؟ آیا تو و امثال توئه آخوند آمریکایی فعل رسول الله و خداوند را تخطئه می‌ کنید؟»
اکنون عین سخنان حضرت را می‌ آوریم تا خواننده خود قضاوت کند که چنین برداشتی از بیانات معظم له، تا چه حد ناروا، ظالمانه و درخور عذاب الیم است:
«...فریاد برائت از مشرکان در مراسم حج. و این یک فریاد سیاسى ـ عبادى است که رسول الله، صلى الله علیه و آله و سلّم، به آن امر فرمود. حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروى را خلاف اسلام مى‏ داند گفت: تأسى به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالى خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند آمریکایى فعل رسول الله ـ صلى الله علیه و آله و سلم ـ و امر خداوند را تخطئه مى‏ کنید، و تأسى به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالى را بر خلاف مى‏ دانید و مراسم حج را از برائت از کفار تنزیه مى‏ کنید، و اوامر خدا و رسول را براى منافع دنیایى خود به طاق نسیان مى‏ سپارید، و برائت و نفرین را نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین کفر مى‏ دانید؟ ما امیدواریم که دولت سعودى به وسوسه این آخوندهاى از خدا بى‏ خبر گوش فرا ندهد؛ و مسلمین را، همانطور که وعده نموده است، در مراسم حج و برائت از کفار و مشرکان آزاد گذارد، و ...» (صحیفه امام، ج‏18، ص: 92)
همچنانکه ملاحظه می‌کنید، خطاب حضرت امام به مفتی‌های وهابی است که دارای ویژگی‌های زیر می‌باشند:
۱. برائت از مشرکین راکه یک فریاد سیاسی ـ عبادی وفرمان رسول الله است، خلاف مراسم حج! شمرده اند.
۲.  فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروى را خلاف اسلام! دانسته‌ اند.
۳. آنان معتقدند حج از «برائت» که تأسى به رسول الله و متابعت از امر خداوند تعالى است، منزّه! است!
۴. آخوندهایی که برائت و نفرین نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین را «کفر» خوانده‌ اند!
و... .
در پاسخ به اظهارات ایشان که گذشت، نیازی ندیدم از تعابیر تند و رکیک و لحن تلخ و پرخاشگرانه استفاده کنم و به اصطلاح، پاسخ دندان شکن بدهم! بلکه کافی است وی به این پرسشها پاسخ دهد:
۱. چرا جمله را به طور دقیق و با مقدمه و مؤخره‌اش نقل نکرده و توضیح نداده اندکه حضرت امام (ره) این بیانات را در چه زمینه و در چه زمانی و برای چه کسانی ایراد فرموده‌اند و مراد معظم له از «آخوند مزدور» چه کسی است و چه تناسب و ارتباطی است میان آخوند مزدور مدّ نظر امام راحل و آیت الله هاشمی رفسنجانی؟! و بالاخره آیا این گونه تحریف و استفاده نابجا از سخنان امام، ظلم به امام نیست؟!
۲.  در دوران حیات حضرت امام چه کسانی از دوستان و نزدیکان معظم له بودند و به نظر آقای کوثری مصداق دو بند از مطالب امام که در زیر می آید چه کسانی هستند؟
«... احتمال قوى مى‏ دهم که پس از من، براى انتقامجویى از من، به بعض نزدیکان و دوستانم تهمت‌ها ـ که من آن‌ها را ناروا مى‏ دانم ـ بزنند و به آتشى که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من، انتقام مرا از آن‌ها بگیرند...» (صحیفه امام، ج‏۱۷، ص ۹۰)
«.... کسانی که سال‌ها و بار‌ها چه قبل و چه بعد از انقلاب امتحان خود را در تعهد به اسلام و انقلاب داده‏ اند و در این راه به پای چوبه‏ های‏ دار رفته و زندان‌ها کشیده و ترور گشته‏ اند و سلامت خود را از دست داده‏ اند و تحت شکنجه‏ های شاه برای استقلال و آزادی مبارزه کرده‏ اند، یقیناً دلشان به حال انقلاب و ثمرات آن، نه تنها کمتر از دیگران نسوخته که بیشتر می‌‏سوزد و مسیر ارزشی و الهی و پرطراوت خویش را به هیچ وجه عوض نمی‌‏کنند...» (صحیفه امام، ج‏۲۱، ص ۱۵۶)
۳.  ممنون و سپاسگزار خواهم شد اگر مصداق بارز و عینی این بند از بیانات حضرت امام را هم مشخص فرمایند:
«آیا... آن‌ها که در توفان پانزده سال مبارزه قبل از انقلاب و ده سال حوادث کمرشکن بعد از انقلاب نه غصه مبارزه و نه غم جنگ و اداره کشور را خورده‏ اند و نه از شهادت عزیزان متأثر شده‏ اند و با خیالى راحت و آسوده به درس و مباحثه سرگرم بوده‏ اند، مى‏ توانند در آینده پشتوانه انقلاب اسلامى باشند؟!...» (صحیفه امام،ج‏۲۱،ص۲۸۷)                                                                  «اَللَّهُمَّ وَفِّقنَا لِمَا تُحِبُّ وَ تَرضَى‏»

/ 0 نظر / 26 بازدید